Pratik Bilgiler

10 Bitki Çayı İle Zayıflama Nasıl Olur

Bu Tarife Kaç Puan Verirsin?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Son zamanlarda herkes diyet olmadan kolay bir şekilde zayıflamanın yöntemlerini aramaktadır. Bitki çayları yardımıyla zayıflamaya çalışanlar istediği kiloyu bir anda veremiyorlar. Tüketilen bitki çayları yardımıyla kilo vermek imkânsız oluyor. Tüketilen bu bitki çayları ancak yapılan diyetler ile beraber kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Fakat herhangi bir diyete uymadan yalnızca bitki çayı kilo vermeye etki etmemektir. Kullanacağınız bitki çayları seçiminde idrar söktüren ve metabolizma hızlandırıcı bitki çaylarını tercih etmeniz gerekmektedir. 10 bitki çayı yardımı ile zayıflama yöntemlerinden bazıları ise şunlardır:

Yeşil Çay: Açlık hissinizi dengeleyerek yemekler arası dengeyi sağlar. Vitamin olarak çok zengin bir çaydır. Hamile iseniz veya stres hastası iseniz size yeşil çay kullanımı yasaktır.
Biber Çayı: Biber çayı gün içerisinde aldığınız kalorileri yakmanızda ve metabolizmanızı hızlandırmanıza etki eder. Bir diyet ile beraber etkisi daha fazladır.
Oolong Çayı: Eğer kafeine karşı hassas iseniz kullanmanız önerilir. Oolong çayı, yeşil çaya göre metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar.
İdrar söktürücü Çaylar: Bunun için en iyi çay Karahindiba’dır. İdrar söktürücü çaylar zayıflama konusunda en etkili çaylardır. Gün içerisinde en az 3 litre su tüketmelisiniz.
Keten tohumu: Diyetinizle beraber zayıflamak için etkilidir.
İdrar söktürmede Akdiken kabuğu da etkilidir. Yağ yakımında görev alır.
Sinameki çayı da zayıflamada oldukça etkili bir çaydır.
Diken üzümü bağırsaklara yararlı ve zayıflama da etkendir.
Kuş Otu Çayı: Çok uzun zamandır zayıflama amacı ile kullanılsa da bilimsel olarak fazla araştırması bulunmadığı için zayıflama üzerine etkileri bilinmemektedir. Kan temizleme, iltihaplı yaralar, cilt kızarıklarına iyi gelmektedir.
Nane Çayı: Metabolizma hızı ve yağmada tam etkili olmasa dahi mide şişliğine iyi geldiği için önerilmektedir. Nane çayının en iyi etkileri arasında bağ ağrısını hafifletmek, mide bulantısına ve ishale karşı iyi gelmekle beraber adet sancılarını hafifletmek vardır.

İlginizi Çekebilir:  Kantaron Yağı Faydaları? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Nane çayını yeşil çay ile beraber karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu bitki çayları özellikle hamilelerin kullanması önerilmektedir. Ayrıca diyet eşliğinde kullanılarak tam etki göstermektedir. Bununla beraber bol sıvı tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir

Etiketler
Devamını Göster

Benzer Tarifler

Tarif Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close