2 Kişilik Krep

2 Kişilik Krep

0 Paylaşımlar

Sizde güne erken başlayan ve kahvaltıyı aceleden 1-2 poğaça ile geçiştiren yoğun çalışanlardansanız basit şekilde hazırlayabileceğiniz krep çeşitlerini mutlaka öğrenin. Çünkü kahvaltı sağlık ve beslenme açısından günün en önemli öğünü olmakla beraber araştırmalara göre bütün gün motivasyon ve performansınızı etkilemektedir.

En kötü ihtimalle çok aceleniz olsa bile iki kişilik çekirdek aileler için verdiğim 2 kişilik krep tarifi ile evde kahvaltınızı 10 dakikada yaparak başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken akşamdan hazırlayabileceğiniz bir kolay krep hamurunu sabah 3-4 dakikada pişirmek. Krep yerine 2 kişilik pankek tarifimi de inceleyebilirsiniz.

2 kişilik krep tarifi ile çiftler için kahvaltı hazırlamak kolaylaşıyor. Kolay yapılışı resimli anlatımı ile nefis krepler nasıl yapılır hemen öğrenin.

Bu ölçülerde normal büyüklükte 2 adet krep çıkıyor fakat siz eğer 2 tane yiyebiliyorsanız tarifi tek kişilik kabul edebilirsiniz. Ben normalde 1 tane yediğim için 1 kişilik krep tarifi yazmadım.

Kahvaltılık Krep Tarifleri İçin Değişik Öneriler

2 kişilik krep tarifi

2 Kişilik Krep Tarifi

İki kişilik yeni aileler veya ev arkadaşları için basit kahvaltı çözümleri düşünerek hazırladığım kolay ama lezzetli bir tarif.
Kategori: Kahvaltılık Tarifler
Mutfak: Türk Mutfağı
İçerik: 1 yumurtayla krep, 2 kişilik krep, iki kişilik krep tarifi, krep tarifi 1 kişilik, tek kişilik krep tarifi
Hazırlık: 10 dakika
Pişirme: 10 dakika
Toplam: 20 dakika
Servis 2 adet
Besin Değeri: 121Kalori
Yazar: Oktay Usta

Malzemeler

  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı un
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ yada margarin

Nasıl Yapılır?

  • Orta büyüklükten bir kap içine süt ve un koyularak topaklanması geçene kadar karıştırılır ve çırpılır.
  • 1 tane yumurta kırılıp karışıma eklenir ve içinde tamamen kaybolana kadar tekrar çırpılır.
  • Son olarak karışıma tuz eklenip hamur içinde eritildikten sonra yarı akışkan kıvamda olan krep hamurumuz pişirilmeye hazır.
  • Krep pişirmek için yapışmaz bir tava hafif yağlanır. Hazırlanan hamur içinden tavanın büyüklüğüne göre yarım kepçe veya bir kaç yemek kaşığı hamur alınıp tavaya koyulur.
  • Aşağı yukarı sallanarak yayılan krep hamurunun her iki tarafı da güzelce pişirilir. Krepleri çevirmek için bir spatula veya tabak kullanılabilir.

Notes

Bu sade kahvaltılık krep malzemeleri 2 kişilik olarak verilmiştir. Daha fazla yapmak istiyorsanız diğer krep tariflerimize göz atabilir veya 2 kişilik krep malzemesi miktarını arttırıp daha fazla yapabilirsiniz. Bu yazımızda biz iki kişilik sade kolay krep tarifi paylaştık. Tatlı olmasını istiyorsanız üzerine reçel, marmelat, çikolata sürerek Oktay usta tatlı krep tarifi 2 kişilik yapılışını kahvaltılarda hazırlayabilirsiniz. Tatlı krep yapacaksanız karışıma tuz eklemenize gerek yoktur.
0 Paylaşımlar

Yorum yapın