5 Kişilik Krep

5 Kişilik Krep

0 Paylaşımlar

Güne enerjik başlamanızı ve bütün gününüzü etkileyen en önemli öğün kahvaltıdır. Eğer sabahları erken uyanıyor ve kahvaltı yapmaya vakit bulamıyorsanız bu tarifi bir kenara mutlaka not edin. Çünkü önceden hazırladığınız bir krep hamurunu pişirmek sadece 3-4 dakikanızı alacak ve sabahları 10 dakika da kahvaltınızı aradan çıkartıp daha sağlıklı günler geçirebilirsiniz.

5 kişilik krep tarifi ile çocuklarınız ve aileniz için de kolayca bu hazırlığı yapabilirsiniz. Yapılışı son derece kolay ve pratik olan krep, yanında zeytin, peynir ve reçel gibi atıştırmalıklarla donatıldığında tam bir öğünde ihtiyacınız olan kalori ve enerjiyi size sağlayacaktır.

5 Kişilik Krep Tarifi İçin Malzemeler

  • 2 adet yumurta
  • 1 buçuk su bardağı un
  • 1 buçuk su bardağı süt
  • 2 tutam tuz kaşığı tuz
  • Pişirmek için sıvı yağ veya margarin (tercihen tereyağı kullanılabilir)

5 Kişilik Krep Nasıl Yapılır?

  1. Geniş bir karıştırma kabı içine un ve süt eklenerek topaklanmalar bitene kadar çırpılır.
  2. Tuz ve 2 adet yumurta kırılıp karışıma eklenir ve iyice homojen bir kıvam alana kadar çırpılmaya devam edilir.
  3. Krep pişirmek için tava ısıtılır ve hafifçe yağlanır. Yağlanmış sıcak tavaya krepler bir kaşık veya kepçe ile dökülüp iyice yayılarak pişirilir.
  4. Bir tarafı pişen krep çevrilir ve diğer tarafı da pişirildikten sonra hazır hale gelir. Tüm krepler bu şekilde piştikten sonra servis yapabilirsiniz.

Püf Noktaları

Tuzsuz krep istiyorsanız tuz atmadan hazırlayabilir ve tatlı kahvaltılık malzemeler ile birlikte daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz.

Her bir krep 3-4 dakikada pişmektedir. Tüm kreplerin pişme süresi ortalama yarım saati bulmaktadır. Çok acil durumlarda 2 farklı tavada pişirip daha çabuk hazırlayabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Yorum yapın