Alkali Su Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Evde limonla  alkali su nasıl yapılır ve nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, bu yazımızda tüm detayları ile anlatılmıştır.

Alkali su; Zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştıran, hücre ve organların işlevini doğru şekilde yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu doğal karışım olan suyun, daha kolay emilimini sağlayarak hücrelere ve organlara kolay ulaşılmasını sağlamak amacı ile doğal şartlarda Ph değeri 7 civarında olan doğal suyun bazik takviyeler ile 8 veya 9 civarına çıkarılmış halidir. Yani alkali suda doğal bir su sayılır. Sadece ideal pH değerine ulaştırılması için karbonat, limon ve benzeri bazik maddelerle takviye edilmektedir.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir ?

Alkali su, metabolizma hızını artırabilir, kan dolaşımındaki asidi azaltır ve vücudunuz besin maddelerini daha çabuk emmesini sağlar. Buda bağışıklık sistemimizin desteklenmesi demektir. Bu sayede alkali su ile zayıflayabilir, kilo kontrolünüzü sağlayabilir, daha formda ve enerjili olabilirsiniz.

Burada size detaylı bir şekilde evde alkali su hazırlama yöntemlerini anlatacağız.

Alkali Su Nasıl Yapılır – Karbonat İle Alkali Su Yapılışı

Karbonat yüksek alkalin içeriğine sahiptir. Karbonat suyla karıştığında, suyun alkalik özelliklerini arttırır. Karbonat yapımında kullanacağımız su için hazır sular tercih edilmelidir. Hazır sular üzerinde alkali değerleri doğru olarak yazmaktadır.

Karbonat ile Alkali su hazırlanışı: 1 litrelik su şişesine yarım çorba kaşığı karbonat ekleyin. Tüm karbonat iyice eriyene kadar şişeyi çalkalayın. Eğer sürahi ile hazırlayacaksanız, aldığı suyun ölçüsüne göre karbonatı orantılı olarak arttırarak takviye edebilirsiniz. İyice karıştırın ve işte alkali suyunuz hazır. Mümkün olduğunca taze olarak kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Evde Limonla Alkali Su Nasıl Yapılır?

Limonlar anyoniktir, bu nedenle limon suyu içtiğinizde, vücudunuz limonun anyonik özellikleriyle reaksiyona girer ve vücut suyu sindirirken alkalik hale getirir.

Evde Limonla Alkali Su Hazırlanışı:

 • Bir sürahi veya şişeye 1 litre hazır su doldurun
 • 1 adet limonu 8 parçaya bölerek suyun içine koyun fakat limonları kesinlikle sıkmayın.
 • Suyun üzerini hava almayacak şekilde kapatın ve 8-12 saat arası oda sıcaklığında bekletin.

Arzu ederseniz limon suyunuza bir çorba kaşığı pembe Himalaya deniz tuzu ekleyebilirsiniz. Tuzun eklenmesi alkali sularınızı mineralleştirir.

PH damlaları ile alkali su hazırlama:

 1. . PH damlaları güçlü alkali mineraller içerir ve oldukça yoğunlaşmıştır. Sağlıklı gıda mağazalarında veya eczanelerden pH düşürücü alkali su damlası satın alabilirsiniz. Suyunuza kaç damla koymanız gerektiğini belirlemek için spesifik pH şişesi üzerindeki talimatları izleyin.

  • PH damlaları suyun alkalitesini arttırırken, musluk suyunda bulunan klor veya florür gibi şeyleri filtrelemez.

  Filtrasyon Sistemlerini Kullanarak Alkali Su Nasıl Yapılır

  Su iyonlaştırıcılar: Su iyonlaştırıcılar musluğunuza bağlanır ve kullanıcı dostudur. İyonlaştırıcı, pozitif ve negatif elektrotlar üzerinde çalıştığından, su elektrikle güçlendirilmiş (iyonize) hale gelir. Bunu yapmak, suyu alkalize suya ve asitli suya ayırır.   Alkalize su, üretilen suyun yaklaşık% 70’ini oluşturur ve içmek için kullanılabilir.

  • Sadece asitli suyu atmayın. Asitli su birçok bakteri türlerini öldürebilir. Vücudunuzu yıkarken, cildinizde yaşayan bazı bakterileri öldürmek için kullanabilirsiniz.
  İyonize bir su filtresi satın alın. Bu filtreler kolayca taşınabilir ve elektrikli bir iyonlaştırıcı satın almaktan daha ucuzdur. Normal bir filtreye benzer şekilde çalışırlar. Filtreye su boşaltın ve 3-5 dakika bekletin. Siz beklerken su bir dizi filtre ile gönderiliyor. Filtrelerden geçtikten sonra, alkalize suyunuz hazır.

  Bir ters osmoz su filtresi :Bu tür bir filtre bir hiper filtre olarak bilinir ve filtrasyon için özellikle ince bir zar kullanır. Filtrenin inceliği, suyun daha fazla alkalize edilmesine neden olan normal su filtrelerinden daha fazla element yakalamasına olanak tanır.

  • Bu filtreler,  ev geliştirme veya donanım mağazalarında satın alınabilir ve geleneksel su filtrelerinin yanında bulunur.
  Normal bir su distilatörü kullanın ve pH damlası ekleyin. Su damıtma sizin musluk suyunda bulunabilecek bakteri ve diğer yabancı maddeleri yok etmektedir, bu nedenle suyu kaynatın. Damıtma suyu biraz daha alkalik yapabilir. Bu şekilde pH damlaları ekleyerek zararlı bakteriler barındırmayan bir alkali su elde edebilirsiniz.
Sonraki Tarif
Kategoriler: Pratik Bilgiler

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*