Ana Yemekler

Ana Yemek Tarifleri kategorisinde birbirinden farklı yüzlerce ev yemeği tarifini bir arada bulabilirsiniz. Tencerede, tavada ve fırında yapılabilen tüm etsiz yada etli ana yemekler bu kategoride bir araya toplanmıştır.

İçerisinde hem sebze hemde et malzemeleri bir arada bulunan tarifler içinde bu bölüm uygun bulunmuştur. Örneğin; patlıcan yada biber dolması yemeğinin iç harcında kıyma bulunduğundan dolayı sebze yemeklerine, patlıcandan dolayı ise et yemekleri bölümüne alınmamıştır. Özetlemek gerekirse ana yemekler kategorisinde ana yemek tarifleri ile birlikte hem sebze, hemde et içeren tarifler bulunur.

Resimli Ana Yemekler

Yemek tarifleri sitemizdeki bütün tarifler en kötü ihtimalle yemeğin yapılışından sonraki son halini içeren fotoğraflar ile birlikte siteye eklenmiştir. Bu gün ne pişirsem diye düşündüğünüz zaman karar verebilmek için bu resimlere bakabilirsiniz.

Tercihinizi kolaylaştırmak için site içerisindeki yemekleri elinizdeki malzemelere göre arayıp, evinizde bulunan malzemelere uygun olan tarifi seçebilirsiniz. Yemek pişirmek için size uygun olan vakte göre pişirme sürelerine göz atabilir veya tarif ara bölümünden isteğinize göre zor, normal veya kolay tarifleri seçebilirsiniz.

Oktay Usta’dan Ana Yemek Tarifleri

Türkiye’nin en ünlü aşçılarından biri olan Oktay Usta’nın eşsiz sunumu ve basit anlatımı ile sizlere sunduğu ana yemek çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeği için ana yemek çeşitleri arayanlar bu bölümden resimli ana yemekler Oktay Ustatarafından nasıl hazırlanır, nasıl pişirilir ve sunumu nasıl yapılır tüm detayları ile öğrenebilirler.

Etsiz ve Etli Ana Yemek Tarifleri

Etsiz yada etli ana yemekönerileri arayanlar burada kendileri için en uygun olan ana yemek fikirleri etsiz ve etli çeşitleri ile bir arada bulunmaktadır. İsteğinizde göre en lezzetli ve kolay ana yemek tarifleri içinden beğendiğinizi resimlerine yada malzemelerine bakarak seçebilirsiniz.

Değişik yemek menüleri oluşturmak isteyenler buradan istedikleri asıl yemeği seçtikten sonra çorbalar içinden bir çorba tarifi seçip sonrasında tatlı bölümünden ise tatlısını menüye ekleyebilir. Son olarak salata tarifleri bölümünden de bir salata çeşidi seçerek yemek menüsünü eksiksiz olarak oluşturabilir. En güzel sofraları kurmak için tek yapmanız gereken bizi takip etmektir.

Close