Ana Sayfa Ana Yemekler Tavuk Yemekleri

Tavuk Yemekleri

Tavuk yemekleri bölümünde tamamı evde hazırlanan herkesin kolayca yapabileceği tavuk göğsü ile yapılan yemekler, fırında tavuk yemeği çeşitleri, kanat, but ve bütün halde kızartma yöndemleri tüm detayları ile resimli olarak anlatılmıştır. Tavuklu yemek çeşitlerinden en beğendiğinizi seçip tarifimizi adım adım uygulayarak resimlerdeki gibi lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Tavuk, fiyatlarının uygun olması, çabuk ve kolay pişmesi, but, kanat, ve tavuk göğsü yemekleri gibi farklı bölümlerininde sevilmesi ve yüzlerce darklı yöntemler kızartılabilmesi nedeniyle sofralarımozda baş köşeyi kapmıştır. Örneğin; Fırında tavuk göğsü kızartmak için sadece etleri dilimleyip tepsiye yerleştirmek, biraz baharat ve bir kaç dilim patatesle süslemek bile muhteşem bir yemek hazırlamak için yeterlidir. Yada tavuğun kanat bölümünü biraz soslayıp tavadan tutunda tost makinesinde bile çok rahat pişirebilirsiniz.

Tavuk butu yemekleri ve bütün tavukların pişirilmesi bu kategoride en zor olan tariflerdir. Etli bölümün kalın olması ve aradaki kemikler nedeniyle pişmesi uzun süre almakta, yeterince pişirilmediğinde ise çiğ kalmaktadır. Bu nedenle tavuk but pişirirken daha çok özen gösterilmesi gerekir. Kuşbaşı dilimleyip yada sadece biraz inceltip 5 dakikada tavada yada fırında tavuk göğsü kızarttığınız gibi but pişirmeye kalkarsanız son derece lezzetsiz olacaktır.

Sitemizde en güzel ve lezzetli tavuk yemeği tarifleri  Oktay Usta usulü yapılışı ile bir araya toplanmıştır. Her biri resimli olan tariflerimize harfiyen uyarak hazırlayabilir, yada beğendiğiniz malzemeleri ekleyip beğenmediklerinizi çıkartarak size özel farklı tavuk yemekleri hazırlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden sorabilirsiniz.

En Beğenilenler