Çilekli Yoğurt Tatlısı

Çilekli Yoğurt Tatlısı

0 Paylaşımlar

Yoğurt tatlısı denildiğinde insanların aklına genelde revani tatlısı filan geliyor.Aslında hiçbir alakası yok. Alt üstü içine bir bardak yoğurt ekleniyor. Asıl yoğurt tatlısı bu şekilde olur. Yani ana malzeme olarak süzme yoğurt kullandığımız tatlıdır. tadı ve görünüşü biraz marketlerde satılan meyveli yoğurtlara benzer. Yapılışı hamurlu tatlı çeşitlerine göre son derece sağlıklı ve basittir. Pişirmeden yapılan tatlı arayanlar içinde en pratik çözüm olabilir. Özellikle çocuklar için tatlı olarak hazırlamanız da fayda var.

Temel olarak ben çilek kullandım fakat mevsiminde yetişen meyvelere göre siz tarifi istediğinize göre şekillendirebilirsiniz. Muzlu, şeftalili, kirazlı, vişneli gibi onlarca farklı çeşidini damat tadınıza ve çocuklarınızın sevdiği meyvelere göre şekillendirebilirsiniz.

Yoğurt genel olarak sağlık ve bağışıklık sistemi için önemli bir besindir. Özellikle gelişim çağında olan çocuklar için çok daha fazla önem arz eder. Ama bazı çocuklar tatsız tuzsuz oluşundan veya başka sebeplerden sade yoğurtları sevmiyor, yemiyor. O yemiyor diye biz annelerde vazgeçemeyiz. Yoğurt sevmeyen çocuklar için sevdiği meyveler ile hazırlayabileceğiniz bu tarifle mutlaka tatlı niyetine yiyeceklerdir. Dilerseniz siz tatlandırmak için pudra şekeri yerine bal kullanabilir, meyve olarak çocuğunuz en çok hangi meyveyi seviyorsa tarifi onunla hazırlayabilirsiniz. Bu yöntemle hem meyve yedirmiş hemde yoğurt yedirmiş olursunuz… Sağlıklı gelişen çocuklar için onlara hazırladığınız yiyeceklere dikkat etmelisiniz.

Ev Yapımı Pratik Sütlü Tatlılar

 

çilekli yoğurt tatlısı tarifi

Çilekli Yoğurt Tatlısı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve diyete uygun tatlı arayanlar için çilekli yoğurt tatlısı nasıl yapılır anlattım. 5 dakikada pratik şekilde hazırlayabileceğiniz lezzetli bir tatlı tarifi.
Kategori: Sütlü Tatlılar
Mutfak: Türk Mutfağı
İçerik: çilekli yoğurt tatlısı, yoğurt tatlısı, yoğurtlu tatlı
Hazırlık: 10 dakika
Toplam: 10 dakika
Servis 2 kişilik
Besin Değeri: 58Kalori
Yazar: Oktay Usta

Malzemeler

  • 150 gram süzme yoğurt
  • 200 gram taze çilek
  • 2 tane yaprak jelatin
  • 2 çay kaşığı pudra şekeri
  • 50 gram krema

Nasıl Yapılır?

  • Krema, süzme yoğurt, pudra şekeri ve çileği robotta iyice çekin.
  • Jelatini buzlu suda yumuşatın ve tavada eritin.
  • Jelatini karşıma ekleyin.
  • Karışımı kaplarda dondurup servis edin.
0 Paylaşımlar

Yorum yapın