Pratik Bilgiler

Damlayan Musluklar İçin Ne Yapılır?

Bu Tarife Kaç Puan Verirsin?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Damlayan musluklar ev ekonomisini olumsuz yönde etkiler. Ayrıca su israfı milli israftır. Damlayan muslukları vakit geçirmeden tamir etmek lazımdır. Damlayan su sesi işkence gibidir. Damlayan musluklar için ne yapabilirsiniz. Musluklar çok kullanıldığı için bir müddet sonra musluğun göbeğinde gevşeme ya da yalama gibi sorunlar meydana geliyor.

Musluk damlatabiliyor. Bunun en güzel çözümü musluğu değiştirmektir. Ancak musluğu değiştirmek için vaktiniz yoksa, musluk sesinden de rahatsız oluyorsanız, yapacağınız en kolay şeyi hemen size söyleyelim. Musluğun başına bir ip bağlayın. İpi sarkıtıp musluğun damlayan kısmına getirip sabitleyin. Su damlalarının hiç ses çıkarmadan akıp gittiğini göreceksiniz. Böylece damlayan su sesi şikayetiniz musluğu kullanmadığınız müddetçe sona erecektir.
Musluk tamirinden anlıyorsanız, musluğu söküp göbeğini değiştirebilirsiniz. En garantili çözüm musluğun göbeğini değiştirmek yerine musluğu tamamen değiştirmektir. Böylece uzun bir süre musluk sorunu derdiniz olmayacaktır. Bu arada musluk alırken, aldığınız bataryanın garantili ve kaliteli olmasına dikkat edin.

İlginizi Çekebilir:  Rüzgar Gülü Peçete Katlama

Musluk Tamir Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Musluk tamiri yaparken suyu vanadan kapatmayı unutmayın.
Sorunun ana kaynağını bulun. Sorun belki de muslukta değil bataryalara suyun gelmesini sağlayan spirallerde olabilir. O zaman işiniz zor olacak demektir. Boru delinmiş ya da patlamış olabilir. Bu aşamada profesyonel bir tesisatçı tarafından musluğu tamir ettirirseniz işiniz daha sağlam olur. Aksi takdirde kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir?
Devamını Göster

Benzer Tarifler

Tarif Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close