Farklı Tatlı Tarifleri Arayanlara 8 Çeşit Değişik Tatlı

Farklı Tatlı Tarifleri Arayanlara 8 Çeşit Değişik Tatlı

130 Paylaşımlar

Tatlı seven fakat sürekli benzer tatlıları yemekten sıkılanlar için farklı tatlı tarifleri bölümünü oluşturmaya karar verdim. Bu bölümde sitemizde paylaştığımız en farklı sütlü tatlılar ve şerbetli tatlı tariflerini bir arada bulabilirsiniz.

En Lezzetli ve Farklı Tatlı Çeşitleri

1. İçi Peynirli Dışı İrmikli sarma Tatlısı

peynirli irmikli sarma tatlı

Tatlı dediğinizde akla ilk gelen malzemelerden biri irmik olmalı. Farklı irmikli tatlı çeşitleri içinden bu tarifi bir çoğunuz ilk defa deneyeceksiniz. Son derece hafif ve lezzetli, uğraştığınıza değecek, denenmiş beğenilmiş tatlı tarifi.

Yapılışını öğrenmek için buraya: Peynirli irmik tatlısı tarifi

2. Panna Cotta Tatlısı

panna cotta tatlısı tarifi

Servisi kasede veya özellikle bardakta yapılan, sütlü ve türk kahveli hafif, değişik tatlı çeşididir. Son derece lezzetli ve yapılışı kolay tatlı arıyorsanız bu müthiş tatlı tam size göre. Az malzeme ile yapılır, enfes tadı ile kendine hayran bırakır.

Ayrıntılı tarif için buraya: Panna cotta tatlısı tarifi

3. Çikolata Soslu Limonlu Parfe

limonlu parfe tarifi nasıl yapılır

Bitter çikolatalı sosu, içinizi ferahtalatacak limonlu muhallebisi ile çok farklı bir deneyim yaşayacağınız özel bir tatlı. Seveni çok, bileni az değişik ve farklı tatlı tarifleri içinden olan parfe evde pratik şekilde hazırlayabileceğiniz basit tatlı çeşitlerinden biridir. Servisini değişik ve şefdaf bir bardak içinde yapmanız sunumunu da güzelleştirecektir.

Ayrıntılı tarif için buraya: Limonlu parfe tarifi

4. Çilekli Çikolatalı Mousse

çikolatalı mousse tarifi

Limon olmaz ben sadece çikolatalı tatlı tarifi arıyorum diyenler için özellikle seçtiğim, türkçe olarak “mus” da diyebileceğimiz bol çikolatalı müthiş lezzetli bir tatlı çeşidi. Baştan söylemeliyim ki bol malzemelidir. İçinde frenk üzümünden tutunda gül ve frambuaz dahil bir sürü malzeme vardır. Tabiki ben o malzemeleri nereden bulayım şimdi! Diyenler için daha az malzemeli, daha sade ve lezzetli tarifinide yanında hazırladım.

Ayrıntılı tarif için buraya: Çilekli çikolatalı mousse tarifi

Daha sade ve kolay “çikolatalı mus” tarifi isteyenler tarif sayfasına gittikten sonra alt tarafta daha kolay farklı tatlılar bulabilirler.

5. O Bir Efsane! Cennet Çamuru Tatlısı…

Cennet Çamuru Tatlısı Tarifi

Kimin efsanesi derseniz benim efsanem. Çikolatalı tatlıları severim ama bol Antep fıstıklı tatlılara bayılırım. Çok hafif tel kadayıfı kırılıp, bol miktarda yeşil fıstık ile donatılan bu şerbetli tatlı üzerine koyulan bir kalıp dondurma özellikle yaz günlerinde sizi bambaşka bir dünyaya götürebilir. Sadece resimde görmeniz bile büyüleyici bir tadı olduğunu anlamanız için yeterlidir. Farklı tatlılar bölümndeki bu lezzetimiz Hatay – Kilis bölgesinde meşhur olan harika bir tatlıdır.

Ayrıntılı tarif için buraya: Cennet çamuru tatlısı tarifi

6. Fırında Portakallı Helva Tarifi

fırında portakallı helva tarifi

Daha önce bir çok helva çeşidi ve tatlısı denemiş olabilirsiniz, bu tatlı farklı mı? diye aklımızdan bile geçirmeyin! Çoğunuzun ilk defa deneyeceği ve %90 lık bir dilimin ilk defa tadacağı bu tatlı portakallı aroması, sütlü ve beyaz çikolatalı tadı ile bir harika. Farklı tatlı tarifleri bölümünde özellikle sıcak olarak tüketilmesi tercih edilen bu sütlü tatlının servisi minik güveç kaplarında yapılır.

Detaylı tarif için buraya: Fırında portakallı helva tarifi

7. Diyet Yapanlara Cevizli Kayısı Tatlısı

cevizli kayısı tatlısı

İyide ben diyet yapıyorum. Bu tatlıların hiçbirini yiyemem diyenler üzülmesin, diyet yapanlar için hazırladığımız, son derece lezzetli ve sağlıklı bir tatlı olan içi cevizli kayısı tatlısı nasıl yapılır anlattık. Artık resimde olduğu gibi yanına dondurmayı ekleyip eklememek sizin diyetle aranızda olan sadakate kalmış.

Ayrıntılı tarif için buraya: Cevizli kayısı tatlısı tarifi

8. Bisküvili Muhallebili Havuç Tatlısı

Muhallebili Havuç Tatlısı Nasıl Yapılır Tarifi

Genel olarak bilinen, farklı tatlı tarifleri içine almakta kararsız kaldığım fakat günlük hayatta kafe ve tatlıcılarda rastlamadığımız, gençler arasında da bilinirliği çok yaygın olmadığı için listeye dahil ettiğim nefis bir tatlı. Günlük hayatta havuç sevmeyen ve tüketmeyenlerin dahi çok seveceği, havuç sevenlerin ise hayran olacağı, üzeri muhallebili, içi cevizli, bisküvili ve havuçlu enfes bir lezzet. Üzerine serpilen hindistan cevizi ile daha hoş bir görünüme kavuşan bisküvili ve muhallebili havuç tatlısı nasıl yapılır?

Ayrıntılı tarif için buraya: Bisküvili muhallebili havuç tatlısı tarifi

130 Paylaşımlar

Yorum yapın