Göbekteki Yağı Eritecek Besinlerin Listesi

Göbekteki Yağı Eritecek Besinlerin Listesi

0 Paylaşımlar

Kadınlar ve erkekler tarafından kilo alımının ve aşırı yağlanmanın en fazla olduğu ve en büyük sorun çıkardığı yer göbek bölgesidir. Görsel olarak hoş olmadığı gibi, göbek bölgesi iç organlara yakın olduğu için sağlık olarak da tehlikeler içermektedir.

Göbek bölgesinde yağ toplanması çok kolay meydana gelebildiği gibi doğru besin tüketilmesi ve egzersiz yapılması ile de bu aşırı yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Yeterli Su Tüketilmesi

Su, Sadece diyet yapanların değil doğru ve sağlıklı beslenmek isteyen herkesin vazgeçilmez olan besin maddesidir. Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir durum gösteriyor ki, açlık hissedenlerin çoğu aslında yeterli su tüketmemekte ve bu hissi susuzluk hissiyle karıştırmaktadır. Gün içerisinde susuzluk hissi olmasa dahi mutlaka en az 2 litre su tüketilmektedir. Bilinenin aksine fazla su içmek vücutta hiçbir şişkinliğe sebep olmaz, aksine az su içilmesi vücutta suyun toplanmasına ve ödem oluşmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple sağlıklı beslenmek ve göbek yağlarından kurtulmak için olmazsa olmaz kural, mutlaka en az 2 litre suyun tüketilmesidir.

Muzun Göbek Eritme Üzerindeki Etkileri

Yüksek miktarda potasyum içermesi sebebiyle oldukça faydalı bir meyve olan muz, vücudun doğal mineral dengesinin düzenlenmesine ve fazla sıvının vücuttan atılmasına yardım eder. Özellikle diyet yapanlardan bilinçsizce tüketilen fazla sodyum ve az potasyum, vücudunun dengesinin bozulmasına ve vücutta fazla su toplanmasına sebep olmaktadır. Özellikle muzun yeterli miktarda tüketilmesi ve bu sayede 4700 mg. potasyumun alınmasının sağlanması, vücuttaki potasyum ihtiyacını karşılar ve vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlayarak göbek bölgesinin erimesine sebep olur.

Yoğurdun Göbek Eritme Üzerindeki Etkileri

Protein açısından zengin olan ve sindirimi uzun sürdüğü için tokluk hissinin uzun sürmesini sağlayan yoğurt da, protein yönünden zengin olması sebebiyle yağların erimesini sağlamaktadır. Aynı zamanda içeriğinde yüksek miktarda probiyotik de içeren yoğurt, bu sayede sindirimi güçlendirir, şişkinliği önler ve kabızlığın önüne geçer. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda yoğurt, göbek bölgesinin erimesini sağlayan en önemli besinler arasında yer almaktadır.

Proteinin Göbek Eritme Üzerindeki Etkileri

Kırmızı et, balık, tavuk, süt ve süt ürünleri ve baklagiller içerisinde yüksek miktarda bulunan protein, tokluk süresinin uzatılmasına ve bu sayede tüketilen besin miktarının azalmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple özellikle göbek bölgesinin eritilmesini isteyen diyetleri yapanların bol miktarda protein içerikli ürün tüketmeleri gerekmektedir.

Salatalığın Göbek Eritme Üzerindeki Etkileri

Yüksek oranda su içermesi ve yeme isteğini bastırması sebebiyle diyetlerde özellikle bolca tüketilmesi önerilen besin salatalık, içeriğinde bulunan yüksek oranda lif ile sindirime yardım eder ve tokluk süresinin uzun tutulmasını sağlar. Bu sayede göbeğin düzleşmesine ekstra katkı sağlayan bir besin olan salatalık, aynı zamanda doğal idrar söktürücü bir özellik taşımaktadır.

Elma Sirkesinin Göbek Eritme Üzerindeki Etkileri

Sindirime yardımcı olması ve kötü bakterileri yok etmesi ile bilinen elma sirkesi, vücuttaki ödemi ve toksinleri atmaya yardımcı olması ile de özellikle bolca tüketilmesi gereken besin maddelerinden biridir. Salatalara veya sebze yemekleri birkaç kaşık eklenmesi gereken elma sirkesi, bu sayede göbek bölgesinde erime meydana gelmesini sağlamaktadır.

Ananasın Göbek Eritme Üzerindeki Etkileri

Meyveler arasında göbek eritme üzerinde en fazla etkisi olan meyve ananastır. Sindirimi yardımcı enzimler içeren ananas, şişkinliğe, mide yanmasına ve ekşimeye iyi gelmektedir. İçeriğinde bulunan yüksek miktarda früktoz sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu şeker miktarını karşılayan bu meyve, hem karnın düzleşmesine yardımcı olmakta hem de içeriğinde bulunan tüm mineraller sayesinde yüksek kalori içerikli abur cuburlara yönelmeyi engellemektedir.

0 Paylaşımlar

Yorum yapın