Pratik Bilgiler

Ham Kivi Nasıl Yumuşatılır

Bu Tarife Kaç Puan Verirsin?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Pazar ya da marketten alınan kiviler çok sert olabilir ve hatta bazen ham bir halde olabilir. Kiviyi tüketmeden önce hafif olgunlaşmış olması daha lezzetli olmasını sağlar. Ham bir kivi ağız da çok hoş bir tat bırakmaz ve tercih edilmez. Bunun için bilen ya da bilmeyen kişiler önereceğimiz ipucunu daha önceden denemiş olabilir. Bilmeyen kişiler için ham kiviyi bu şekilde yumuşatmayı deneyebilirler.

Aldığınız kivilerin çok sert ve ham olduğunu gördüğünüz de bir plastik poşet içerisine elma ve armut ile beraber kivileri de koyun ve bir gece boyunca bu şekilde saklayın. Sabah kalkıp kivilere baktığınız da yumuşadığını ve tadının yerine geldiğini göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Lezzetli Reçeller Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır?

Kivi meyvesi sağlık yönünden tercih edilen bir meyvedir. A ve c vitamininden yana oldukça zengin meyve olan kivi günlük bir adet şeklinde tüketilmesi önerilir. Çocuklar da solunum yolları ile ilgili olumsuz hastalıkların iyileşmesini sağlar. Vücutta toksin atıcı bir özelliğe sahip olmasından dolayı faydalı ve bol vitaminli bir meyve olma özelliğine sahiptir.

Vücudunuz da bulunan kılcal damarların güçlenmesini oldukça hızlı bir şekilde sağlar. Kanın incelmesini sağlayarak da kan dolaşımın da oldukça etkilidir. Kivinin bu kadar faydalı bir meyve olmasından dolayı uzmanlar mutlaka olgunlaşmış bir kivinin gün içerisin de ara öğün olarak tüketilmesini önermektedir. Kuru kivi yerine pazar ve marketten satın alınan yaş kivinin tüketilmesi daha sağlıklı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Obeziteden Korunma
Devamını Göster

Benzer Tarifler

Tarif Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close