Ham Kivi Nasıl Yumuşatılır

Pazar ya da marketten alınan kiviler çok sert olabilir ve hatta bazen ham bir halde olabilir. Kiviyi tüketmeden önce hafif olgunlaşmış olması daha lezzetli olmasını sağlar. Ham bir kivi ağız da çok hoş bir tat bırakmaz ve tercih edilmez. Bunun için bilen ya da bilmeyen kişiler önereceğimiz ipucunu daha önceden denemiş olabilir. Bilmeyen kişiler için ham kiviyi bu şekilde yumuşatmayı deneyebilirler.

Aldığınız kivilerin çok sert ve ham olduğunu gördüğünüz de bir plastik poşet içerisine elma ve armut ile beraber kivileri de koyun ve bir gece boyunca bu şekilde saklayın. Sabah kalkıp kivilere baktığınız da yumuşadığını ve tadının yerine geldiğini göreceksiniz.

Kivi meyvesi sağlık yönünden tercih edilen bir meyvedir. A ve c vitamininden yana oldukça zengin meyve olan kivi günlük bir adet şeklinde tüketilmesi önerilir. Çocuklar da solunum yolları ile ilgili olumsuz hastalıkların iyileşmesini sağlar. Vücutta toksin atıcı bir özelliğe sahip olmasından dolayı faydalı ve bol vitaminli bir meyve olma özelliğine sahiptir.

Vücudunuz da bulunan kılcal damarların güçlenmesini oldukça hızlı bir şekilde sağlar. Kanın incelmesini sağlayarak da kan dolaşımın da oldukça etkilidir. Kivinin bu kadar faydalı bir meyve olmasından dolayı uzmanlar mutlaka olgunlaşmış bir kivinin gün içerisin de ara öğün olarak tüketilmesini önermektedir. Kuru kivi yerine pazar ve marketten satın alınan yaş kivinin tüketilmesi daha sağlıklı olmaktadır.

Sonraki Tarif
Önceki Tarif
Kategoriler: Pratik Bilgiler

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*