Börekler

Hamur işleri börekler ve poğaçalar en güzel pastalar eşliğinde, gün için, 5 çaylarında ve misafir kabul edilen günlerin en özel yemekleridir. Börekleri özel yapan en önemli nokta ise kısa zaman içindede vakiniz geniş olduğunda da en güzel çeşitlerinin hazırlanabilmesidir. Örneğin çabuk hazırlanması gerektiğinde hazır yufkadan börek tarifleriresimli anlatımı ile tercih edilerek sadece basit bir iç malzemesi ile son derece lezzetli ve çeşit bakımından zengin sofralar kolay börek tarifleri ile kurulabilir. Vakit geniş olduğu zamanlarda ise el açması hamur ile yapılan ev yapımı yufkadan börek tarifleri nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. En güzel börek tarifleri genellikle zamanın geniş olduğu günlerde yapılanlar olmaktadır. Çünkü böyle günlerde değişik börek tarifleri denememize zaman kısıtlamamız olmadığı için bolca imkan bulunur. Bötlece dilediğimiz gibi lezzetli pastalar ve börekler yapabiliriz.

Börek çeşitleri ve tarifleri resimli anlatımı, pratik yapılışı ile sitemizin bu kategorisinde bulunmaktadır. Buradan beğendiklerinizi seçtikten sonra hamur işleri, poğaçalar ve pasta kategorilerine de göz atarak en güzel olanları seçip hazırlayabilirsiniz.

Sabahları kahvaltılık börekler hazırlamanıza hiç gerek yoktur. Sitemizde bulunan neredeyse bütün hamur işleri bir önceki günden hazırlanabilir ve sabah kahvaltısı olarak yenilebilir. Hatta bayatlamayan ve uzun süre dayanıklı bir çok farklı hamur işi çeşidi nasıl yapılır anlatılmaktadır. En kolayı da sigara böreği yada pişi hamuru gibi geceden hazırlayıp sabah 2 dakikada kızartarak çok basit kahvaltılık börek çeşitleridir.

Resimli Börek Tarifleri Oktay Usta

Sitemizde bizim hazırladığımız nefis börek çeşitlerinin yanısıra sizden gelen ve Oktay Usta gibi ünlü açşıların tarif defterlerinden seçtiğimiz lezzetli ve en güzel börek tarifleri de paylaşılmaktadır. Sizler içlerinden sizin için en uygun olan yada size o sırada en kolay geleni seçerek pratik şekilde bu leziz yemekleri hazırlayabilirsiniz. Börek tarifleri Oktay usta usulü yapılışını tercih etmeyenler ise sadece bizim böreklerimizi defterine ekleyebilir.

nasilyapilirtarifleri.com’da bütün tarifler özenle hazırlanmış, yapılacağı yer fırın ise fırında, tavada, fritözde yada başka nerde pişirilecek ise belirtilmiş ve son hali fotoğraflanmış tariflerdir. Her birinin pişirilme süresi, hazırlanma aşamaları, servisinşn kaç kişilik olduğu yada kullanılan malzemeler ile kaç adet yapılacağı kesinlikle belirtilmiştir. Her birinin özenle fotoğrafı çekilmiş ve resimli olarak siz takipçilerimizin beğenisine sunulmuştur. Böylece sizlerde uygun olan böreğin tarifini daha kolay ve doğru şekilde seçip pişirebilirsiniz. Vakitiniz dar olduğunda kısa sürede hazırlanan ve pişen hazır yufkadan börek tarifleri seçip, geniş vakitlerinizde el açması yufka ile yapılan börekler pişirebilirsiniz.

Close