Haydari Nasıl Yapılır

Haydari Nasıl Yapılır
Haydari nasıl yapılır
Kolay haydari nasıl yapılır meze tarifi

Kolay haydari nasıl yapılır bu yazımızda sizler için tarifi detaylı bir şekilde anlattık. Biz tarifimizde süzme yoğurt kullanmak yerine yoğurdumuzu kendimiz hazırladık fakat isteyenler hazır süzme yoğurt kullanabilir. Ben ekşi tadını sevmediğimden dolayı normal yoğurttan süzme yoğurt elde ettim ve tarifimi bu şekilde uyguladım.

Evde Haydari Yapımı Malzemeleri

Evde Kolay Haydari Nasıl Yapılır Tarifi

  1. Bir tülbenti iki kat olacak şekilde katlayarak orta büyüklükteki bir kap üzerine yerleştirin ve sıkıştırın. Yoğurdu üzerine boşaltarak üstünü kapatın. Yoğurdun süzülmesi için yaklaşık 8 saat beklemeniz gerekmektedir.
  2. Eğer hazır süzme yoğurt kullanıyorsanız bir önceki işlemi geçebilirsiniz. Süzme yoğurtlar genellikle ekşi olmaktadır bu nedenle damak tadınıza göre tercihinizi kendiniz yapabilirsiniz.
  3. Süzülmüş yoğurt bir karıştırma kabına alın. Sarımsakları  tuz ile ince bir macun haline getirin; Yoğurt içine sarımsaklı karışımı atarak karıştırın. Dereotu, maydanozu ve krem ​​peyniri, yoğurt ve sarımsak karışımına ekleyerek karıştırın. Bir tabak üzerine serin ve nane yaprakları ile servis yapın.

Naneli meze haydari nasıl yapılır öğrendiğinize göre özel sofralarda mutlaka denemelisiniz.

Tarifimize Puan Verin...
recipe image
Tarif Adı
Haydari Nasıl Yapılır
Yazar Adı
Paylaşılma Tarihi
Hazırlık Süresi
Toplam Süre
Verilen Oy Puanı
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)
Benzer Tarifler:  Cevizli Kayısı Tatlısı Tarifi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir