İrmikli Tatlı Tarifleri

peynirli irmikli sarma tatlı

İrmik ile yapılan tatlıları çoğumuz severiz. Helvasından tutunda pastasına kadar yüzler farklı çeşidi bulunmaktadır. Bende bu bölümde sizler için sitemizde bulunan şerbetli ve sütlü irmik tatlısı tariflerini bir araya toplamaya karar verdim. Hepsi birbirinden lezzetli, irmik kullanılarak yapılan tatlılarımıza geçelim.

Pratik Şerbetli Sütlü İrmikli Tatlılar

1. İçi Bisküvili Muhallebisi Sütlü ve Limonlu İrmik Tatlısı

Limonlu İrmik Tatlısı Tarifi

Son derece lezzetli olan bu tatlı irmik ile limon karışımın oluşturduğu, farklı bir aroması olan, son derece hafif ve farklı bir tatlı tarifidir. Limonlu tatlıları sevenler bu lezzeti de çok sevecektir.

İrmikli tatlıların yapılışı genel olarak kolaydır. Bu tatlının da yapılışı diğerlerinde olduğu gibi son derece pratik ve basittir.

Limonlu irmik tatlısı tarifi için -> BURAYA <- tıklayın.

2. İrmikli Kokostar Pasta Tarifi

kokostar pasta tarifi irmikli

Kokostarı aramızda bilmeyen yoktur. Bu lezzetli çikolatanın bir benzerini bu tarif sayesinde evde hazırlayabilirsiniz. İrmikli pasta tarifi arayanlar için son derece uygundur fakar diğer irmikli tariflere göre yapılışı biraz daha fazla zaman almaktadır. Çünkü keki, çikolatası ve muhallebisini ayrınayrı hazırlamak zaman alıyor. Fakat uğraştığıma değdi diyeceğiniz farklı ve leziz bir tatlı tarifidir.

İrmikli kokostar pasta tarifi için -> BURAYA <- tıklayın.

3. İçi Peynirli İrmikli Sarma Tatlı

peynirli irmikli sarma tatlı

Resimde de gördüğünüz gibi son derece değişik ve lezzetli irmik tatlısı çeşididir. İçindeki kreması peynir, kaplaması ise irmik ile yapılır. Son derece lezzetli ve özel bir tarlı tarifidir. Özel günlerde ve misafirleriniz geldiğinde daha önce hiç denemedikleri farklı bir tarif arıyorsanız tam doğru yerdesiniz. Üzerini bol antep fıstığı ile süsleyip misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

İçi Peynirli İrmikli Sarma Tatlı tarifi için -> BURAYA <- tıklayın.

4. İrmikli Kalburabastı Tarifi

irmikli kalburabastı tarifi

Kalburabastı tatlısının tarifini bilmeyeniniz yoktur. Herkesin bildiğinden biraz daha farklısı olan irmikli yapılışını listeye ekledim. Klasik tatlılar içinden biri olan bu lezzetli tatlıyı bayramlarda bile kolayca yapabilirsiniz. Şerbetli irmikli tatlı tarifleri içinden özel olarak seçtiğim bu tatlının üzerini hafif Antep fıstığı ile süsleyip hem sunumunu hemde tadını renklendirebilirsiniz.

İrmikli kalburabastı tatlısının tarifi için -> BURAYA <- tıklayın.

5. İrmikli Trileçe Tatlısı

irmikli trileçe tatlısı tarifi

Sütlü irmikli tatlı tarifleri içinden son derece hafif ve lezzetli bir tatlı tarifidir. Bildiğimiz trileçe ile lezzet ve kıvam açısından çok bir farkı yoktur. Bol sütlü ve karamelli trileçe 7 den 70 e herkesin beğeneceği bir tatlıdır.

İrmikli trileçe tatlısı tarifi için -> BURAYA <- tıklayın.

6. İrmikli Şekerpare Tatlısı

irmikli şekerpare tatlısı tarifi

Şerbetli irmikli tatlılar içinden yine yapılışını bildiğinizden farklı bir klasik tatlı daha…

Şekerpare her yerde bulabileceğimiz ve evde kolayca yapabileceğimiz, özel günler için ilk tercihlerimizden olan pratik bir tatlıdır. Fakat bunun yapılışı ve tadı farklıdır. Evdeki lezzeti ile dışarıdaki arasında çok fark olduğunu denediğinizde anlayacaksınız.

İrmikli şekerpare tatlısı tarifi için -> BURAYA <- tıklayın.

7. İrmikli Bebek Muhallebisi

irmikli bebek muhallebisi nasıl yapılır tarifi

Hep yetişkinler için tatlılar paylaştık, fakat en değerlimiz olan çocukları unuttuk sanmayın. Siz yerken bebekleriniz içinde hazırlayabileceğiniz son derece pratik bir muhallebi tarifi. İçine muz ve elma takviyeleri ile çocukların çok sevdiği bir tatlı haline getirebilirsiniz.

İrmikli Bebek Muhallebisi İçin -> BURAYA <- tıklayın.

Sonraki Tarif
Önceki Tarif
Kategoriler: Pratik Bilgiler

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*