İrmikli Tatlı Tarifleri

İrmikli Tatlı Tarifleri

13 Paylaşımlar

İrmik ile yapılan tatlıları çoğumuz severiz. Helvasından tutunda pastasına kadar yüzler farklı çeşidi bulunmaktadır. Bende bu bölümde sizler için sitemizde bulunan şerbetli ve sütlü irmik tatlısı tariflerini bir araya toplamaya karar verdim. Hepsi birbirinden lezzetli, irmik kullanılarak yapılan tatlılarımıza geçelim.

Pratik Şerbetli Sütlü İrmikli Tatlılar

1. İçi Bisküvili Muhallebisi Sütlü ve Limonlu İrmik Tatlısı

Limonlu İrmik Tatlısı Tarifi
Limonlu İrmik Tatlısı Tarifi

Son derece lezzetli olan bu tatlı irmik ile limon karışımın oluşturduğu, farklı bir aroması olan, son derece hafif ve farklı bir tatlı tarifidir. Limonlu tatlıları sevenler bu lezzeti de çok sevecektir.

İrmikli tatlıların yapılışı genel olarak kolaydır. Bu tatlının da yapılışı diğerlerinde olduğu gibi son derece pratik ve basittir.

Ayrıntılı tarif için buraya: Limonlu irmik tatlısı tarifi

2. İrmikli Kokostar Pasta Tarifi

Kokostar Pasta Tarifi İrmikli
Kokostar Pasta Tarifi İrmikli

Kokostarı aramızda bilmeyen yoktur. Bu lezzetli çikolatanın bir benzerini bu tarif sayesinde evde hazırlayabilirsiniz. İrmikli pasta tarifi arayanlar için son derece uygundur fakar diğer irmikli tariflere göre yapılışı biraz daha fazla zaman almaktadır. Çünkü keki, çikolatası ve muhallebisini ayrı ayrı hazırlamak zaman alıyor. Fakat uğraştığıma değdi diyeceğiniz farklı ve leziz bir tatlı tarifidir.

Ayrıntılı tarif için buraya: İrmikli kokostar pasta tarifi

3. İçi Peynirli İrmikli Sarma Tatlı

Peynirli İrmikli Sarma Tatlı Tarifi
Peynirli İrmikli Sarma Tatlı Tarifi

Resimde de gördüğünüz gibi son derece değişik ve lezzetli irmik tatlısı çeşididir. İçindeki kreması peynir, kaplaması ise irmik ile yapılır. Son derece lezzetli ve özel bir tarlı tarifidir. Özel günlerde ve misafirleriniz geldiğinde daha önce hiç denemedikleri farklı bir tarif arıyorsanız tam doğru yerdesiniz. Üzerini bol antep fıstığı ile süsleyip misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Ayrıntılı tarif için buraya: Peynirli İrmikli Sarma Tatlı Tarifi

4. İrmikli Kalburabastı Tarifi

İrmikli Kalburabastı Tarifi Yapılışı
İrmikli Kalburabastı Tarifi Yapılışı

Kalburabastı tatlısının tarifini bilmeyeniniz yoktur. Herkesin bildiğinden biraz daha farklısı olan irmikli yapılışını listeye ekledim. Klasik tatlılar içinden biri olan bu lezzetli tatlıyı bayramlarda bile kolayca yapabilirsiniz. Şerbetli irmikli tatlı tarifleri içinden özel olarak seçtiğim bu tatlının üzerini hafif Antep fıstığı ile süsleyip hem sunumunu hemde tadını renklendirebilirsiniz.

Ayrıntılı tarif için buraya: İrmikli kalburabastı tatlısı tarifi

5. İrmikli Trileçe Tatlısı

İrmikli Trileçe Tatlısı Tarifi
İrmikli Trileçe Tatlısı Tarifi

Sütlü irmikli tatlı tarifleri içinden son derece hafif ve lezzetli bir tatlı tarifidir. Bildiğimiz trileçe ile lezzet ve kıvam açısından çok bir farkı yoktur. Bol sütlü ve karamelli trileçe 7 den 70 e herkesin beğeneceği bir tatlıdır.

Ayrıntılı tarif için buraya: İrmikli trileçe tatlısı tarifi

6. İrmikli Şekerpare Tatlısı

İrmikli Şekerpare Tatlısı Tarifi
İrmikli Şekerpare Tatlısı Tarifi

Şerbetli irmikli tatlılar içinden yine yapılışını bildiğinizden farklı bir klasik tatlı daha…

Şekerpare her yerde bulabileceğimiz ve evde kolayca yapabileceğimiz, özel günler için ilk tercihlerimizden olan pratik bir tatlıdır. Fakat bunun yapılışı ve tadı farklıdır. Evdeki lezzeti ile dışarıdaki arasında çok fark olduğunu denediğinizde anlayacaksınız.

Ayrıntılı tarif için buraya: İrmikli şekerpare tatlısı tarifi

7. İrmikli Bebek Muhallebisi

İrmikli Bebek Muhallebisi Tarifi
İrmikli Bebek Muhallebisi Tarifi

Hep yetişkinler için tatlılar paylaştık, fakat en değerlimiz olan çocukları unuttuk sanmayın. Siz yerken bebekleriniz içinde hazırlayabileceğiniz son derece pratik bir muhallebi tarifi. İçine muz ve elma takviyeleri ile çocukların çok sevdiği bir tatlı haline getirebilirsiniz.

Ayrıntılı tarif için buraya: İrmikli bebek muhallebisi tarifi

13 Paylaşımlar

Yorum yapın