Jambon ve Yumurtalı Kahvaltılık Krep

Jambon ve Yumurtalı Kahvaltılık Krep

0 Paylaşımlar

Kahvaltılar hiç bu kadar lezzetli ve iyi sunumlu olmamıştı. Bu krepler, her biri içine kırılmış bir yumurta ile birlikte jambon ile kaplanarak kare parçalar halinde hazırlanmaktadır. Sonuç olarak börek gibi doyurucu ve lezzetli bir karışım ortaya çıkıyor.

Bu şekilde hazırladığınız krepler kişi başına birer tane verilmesi koşuluyla 4 kişilik olarak düşünülebilir. Servis sayısını malzemeleri değiştirerek istediğiniz sayıda ayarlayabilirsiniz.  Eğer fazla uğraşmak istemiyorsanız en kolay krep tarifime göz atabilirsiniz. Genel olarak yumurta sevmiyorsanız yada evinizde yumurta olmadığı zamanlarda yumurtasız krep yapılışını deneyebilirsiniz.

Jambonlu ve yumurtalarıyla fırında pişirilen kahvaltılık krep nasıl yapılır bu yazımızda tüm detayları ile anlattık. Sizlerde tarifi adım adım uygulayarak bir çok takipçimiz tarafından denenmiş ve çok beğenilmiş olan bu lezzeti tadabilirsiniz…

Malzemeler

  • 4 Parça önceden hazırlanmış sade krep
  • 8 dilim siyah jambon
  • 4 yumurta
  • Biber
  • Tuz
  • Doğranmış taze soğan

Nasıl Yapılır?

  1. Fırını 170 dereceye kadar önceden ısıtın. 4 krep ağız kenarlı bir fırın tepsisine yerleştirin. Her krep üzerine 2 dilim jambon yerleştirin.
  2. Her birinin ortasına 1 yumurta kırın; Kenarları merkeze doğru katlayın.
  3. Tuz, biber ve baharatları üzerine serpin.
  4. Yumurtanın beyazı koyulaşana ve yumurta sarısı tam pişene kadar bekletin, bu yaklaşık 10 dakika sürmektedir.
0 Paylaşımlar

Yorum yapın