Kalp Şeklinde Peçete Katlama

Kalp Şeklinde Peçete Katlama

0 Paylaşımlar

Kalp Şeklinde Peçete Katlama Modelleri

  Kalp Şeklinde peçete katlama modelleri özel günlerde romantik ve şık sofralar hazırlamak için vazgeçilmez peçete katlama şekilleri örneklerinden biridir. Yılbaşı, sevgililer günü ve daha bir çok özel gün için son derece uygun bir tekniktir. Kalp peçete katlama aslında göründüğünden kolay ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu yazımızda en kolay teknikleri resimleri olarak anlattık.

kalp şeklinde peçete katlama

Birinci adım:
Peçetenin üst ve alt kenarlarını ortada buluşacak şekilde katlayın.

Neredeyse tepeye kadar alt kenarı getirin, yaklaşık 3 santim açıkta bırakın.

kalp şeklinde peçete katlama

İkinci adım
Parmağınızı orta alt tarafa yerleştirin ve ortada buluşmak üzere iki yüzü katlayın.

kalp şeklinde peçete katlama 1

Üçüncü Adım
Ucunu kendinize doğrultarak peçeteyi ters çevirin.

Kalbin üstünü oluşturmak için dört üst köşenin her birinde katlayın.

Son katlara bastırmak şekli korumaya yardımcı olur. Peçeteyi ters çevirdiğinizde kalp şeklini görebilirsiniz. Kalıcı olması için ütüyle katların üzerinden geçebilirsiniz.

kalp şeklinde peçete katlama 2

Biz bu teknikleri kumaş ve bez peçete örnekleri ile anlatıyoruz fakat siz güzel desenli bir el bezi ile uygulayabilirsiniz. Eğer katları yaptıktan sonra üzerinden ütü ile geçerseniz daha kalıcı bir şekil elde edersiniz. Değişik peçete katlama çeşitleri için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz. Böylece kalp şeklinde peçete katlama teknikleri içinden bir tanesini sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Özel bir masa hazırlamak için ideal bir yöntem. En şık masalar sizin olsun…

0 Paylaşımlar

Yorum yapın