Karanfilli Su ile 7 Günde 3 Kilo Zayıflayın

Karanfilli Su ile 7 Günde 3 Kilo Zayıflayın

9 Paylaşımlar

 Karanfilli su 7 günde 3 kilo zayıflatırmı? diyenleri duyar gibiyim. Karanfilli su içmek sadece zayıflamanıza yardımcı olmakla kalmayıp bazı sağlık sorunlarınıda çözmektedir.

Çay ve bazı içecekler ile birlikte tatlılarda da kullanılan karanfilin ağız kokusunu gidermesi, diş etlerini güçlendirmesi ve midesi bulananlar kullandığında bulantının giderilmesi gibi etkileri zaten bilinmektedir. Bunlarla birlikte güçlü bir antiseptik olan karanfil, vücuttaki mikroplara karşı direnci arttırır ve onlarla savaşır. İdrar söktürücü olarakda faydası bulunduğundan vücudunuzdan antioksidan maddeleri atmakta yardımcınız olur.

Vücudun direncini arttıran tarçınlı karanfil çayı aynı zamanda zihni rahatlatır ve algılarınızı açar. Metabolizmanızı hızlandırması sayesinde yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Tok tutucu özelliği ile hazırlanmış tarçınlı karanfil çayı içmek kilo vermenize yardımcı olacak ve daha sık tuvalete çıkmanıza neden olacaktır.

Malzemeler

  • 1 Adet Çubuk tarçın
  • 1 Yemek Kaşığı Karanfil
  • 1 Yemek Kaşığı Zencefil kökü

Tarçınlı Karanfil Çayı Yapılışı

Malzemeler listesindeki miktarda karanfil, zencefil kökü ve tarçını bir demliğe koyun. Demliği ocağa alıp üzerine 2 su bardağı kadar içme suyu ekledikten sonra ocağı açın ve çay gibi demleyin. Rengini aldıktan sonra ocağı kapatın ve her gün sabah akşam yemekten yarım saat önce birer bardak için.

Karanfilli su, metabolizmayı hızlandran özel bir kürdür ve tok hissetmenizi sağlar. Karanfil Çayı vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayıp hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur.

9 Paylaşımlar

Yorum yapın