Kırmızı Lahana Lekesi Nasıl Çıkartılır

Kırmızı Lahana Lekesi Nasıl Çıkartılır

0 Paylaşımlar

Kırmızı Lahana Lekesini Çıkarmanın Püf Noktası Nedir?

Kırmızı lahana vücut direncini artıran şifalı besinlerden biridir. Daha çok salatalarda kullanılır? Kırmızı lahanayı en kolay doğrama şekli rendelemektir. Ancak siz kırmızı lahanayı rendelerken, kırmızı lahanada boş durmayacak sizin ellerinizi mor renge boyayacaktır. Bu durumda siz ne yapabilirsiniz? En basit çözümlerden biri kırmızı lahana doğrarken elinize eldiven giymektir. Ancak eldiven giymekten hoşlanmıyorsanız, elimin lezzeti yemeğe geçsin diyorsanız o zaman size farklı çözüm yollarımız olacaktır.

Kırmızı lahanayı doğramadan önce, ellerinizde leke kalmasını önlemek için küçük bir kapta azıcık zeytin yağı ve sirkeyi karıştırın. Bu karışımı ellerinize sürün. Ellerinizde leke daha az olacak, rengi de açık olacaktır. Ellerin bakımlı olması her bayan için önemlidir. Ne de olsa bakımlı eller bakımlı bayanlar demektir.

Kırmızı lahana ile işiniz bittiğinde ellerinizi yıkayın. Kırmızı lahananın lekesini çıkarmak için bir adet limonun suyunu bir kaba sıkın. Ellerinizi limon suyu ile güzelce ovun. Limon içeriğindeki asitler sayesinde renk açma özelliğine sahiptir. Ellerinizdeki lekelerin çıktığını göreceksiniz. Ayrıca yeri gelmişken söyleyelim bu formülü mutfakta ellerinizde koku kalacak bir işle uğraştığınız zaman da yapabilirsiniz.

Kırmızı lahana lekesi giysilerinize bulaşmışsa leke taze ise işiniz kolay. Leke ne kadar taze ise çıkarması da o kadar kolay olacaktır. Zeytin yağı ile sirkeyi bir kapta karıştırın. Kırmızı lahana lekesinin üstüne bir havlu yardımı ile sürüp, ileri geri yaparak silin.

0 Paylaşımlar

Yorum yapın