Kırmızı Mercimek Çorbası

Kırmızı Mercimek Çorbası

0 Paylaşımlar

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

  1. Yüksek ateşte zeytinyağı büyük bir tencerede ısıtın. Yaklaşık 2 dakika yumuşamaya başlayana kadar soğanı sıcak yağda pişirin ve karıştırın. Sarımsağı soğana çevirin ve 2 dakika daha pişirin. Kesilmiş domatesleri soğan karışımına ilave edin; Pişirmeye devam edin ve 10 dakika daha karıştırın.
  2. Domates karışımına tavuk suyunu, kırmızı mercimek, bulgur, pirinç, domates salçası, kırmızı biber, toz biber ve nane ekleyin. Sevdiğiniz kadar tuz ve karabiber çorbayı kaynatın, sıcaklığı orta-düşük seviyeye indirin. Mercimek ve pirinç yaklaşık 30 dakika boyunca yumuşayana kadar pişirin.
  3. Çorbayı en fazla yarım dolmadan bir blender içine dökün. Kapağı sıkıca tutun ve çorbayı bırakmadan önce hareket ettirmek için birkaç hızlı vuruş kullanarak karıştırma makinesini dikkatli bir şekilde çalıştırın. Pürüzsüz olana kadar karıştırıp servis tabağına dökün. Alternatif olarak, bir çubuk blender kullanabilir ve pişirme kabında robotla karıştırabilirsiniz.

Dipnotlar

  • Tavuk suyu yerine tereyağı ve sebze yemi yerine zeytinyağı kullanırsanız çorbayı vegan olarak hazırlayabilirsiniz.
  • Bulgurlu buğday, çoğu sağlıklı gıda toplu kesiminde, uluslararası piyasalarda (veya marketin uluslararası bölümünde) veya diğer kurutulmuş tahıllarda bulunur.
  • Alüminyum folyo, yiyeceklerin nemli tutulmasına yardımcı olur, eşit şekilde pişirilmesini sağlar, kalanlara yeni kalmalarını sağlar ve temizliği kolaylaştırır.
naneli kırmızı mercimek çorbası

Kırmızı Mercimek Çorbası Tarifi

Yazar: Oktay Usta
0 Paylaşımlar

Yorum yapın