Çorbalar

Kırmızı Mercimek Çorbası

Bu Tarife Kaç Puan Verirsin?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kırmızı Mercimek Çorbası Tarifi Malzemeleri

Naneli Kırmızı Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

  1. Yüksek ateşte zeytinyağı büyük bir tencerede ısıtın. Yaklaşık 2 dakika yumuşamaya başlayana kadar soğanı sıcak yağda pişirin ve karıştırın. Sarımsağı soğana çevirin ve 2 dakika daha pişirin. Kesilmiş domatesleri soğan karışımına ilave edin; Pişirmeye devam edin ve 10 dakika daha karıştırın.
  2. Domates karışımına tavuk suyunu, kırmızı mercimek, bulgur, pirinç, domates salçası, kırmızı biber, toz biber ve nane ekleyin. Mevsim tuz ve karabiber ile. Çorbayı kaynatın, sıcaklığı orta-düşük seviyeye indirin ve mercimek ve pirinç yaklaşık 30 dakika boyunca pişene kadar pişirin.
  3. Çorbayı en fazla yarım dolmadan bir blender içine dökün. Kapağı sıkıca tutun ve çorbayı bırakmadan önce hareket ettirmek için birkaç hızlı vuruş kullanarak karıştırma makinesini dikkatli bir şekilde çalıştırın. Pürüzsüz olana kadar partiler halinde püresi; Servis tabağına dökün. Alternatif olarak, bir çubuk blender kullanabilir ve pişirme kabındaki çorbayı püre gibi yapabilirsiniz.

Dipnotlar

  • Tavuk suyu yerine tereyağı ve sebze yemi yerine zeytinyağı kullanırsanız tarifi vejeteryan oluşturuyor.
  • Bulgurlu buğday, çoğu sağlıklı gıda toplu kesiminde, uluslararası piyasalarda (veya marketin uluslararası bölümünde) veya diğer kurutulmuş tahıllarda bulunur.
  • Alüminyum folyo, yiyeceklerin nemli tutulmasına yardımcı olur, eşit şekilde pişirilmesini sağlar, kalanlara yeni kalmalarını sağlar ve temizliği kolaylaştırır.
Kırmızı Mercimek Çorbası Tarifi
Devamını Göster

Benzer Tarifler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denemek İster misin?

Close
Close