Limon Kabuğu Yağının Cilde Faydaları

Limon kabuğu yağı ciltte sıkılaşma sağlayan ve mikrop kırıcı antioksidan vitaminler içeren özelliktedir. Yağlı cilde sahip kişilerin en büyük sorunlarından bir tanesi sivilcelerdir. Yağ salgısı yüksek düzeyde olan cildin yağ dengesini kuramaması yüzde kozmetik sorunlara yol açar. Limon kabuğu yağı haftalık olarak uygulanan kürler ile ciltte yağ dengesini kurar, sivilcelerin kurumasına yardımcı olur, deri altı gözeneklerinin temizlenmesini sağlar.

Limon Kabuğu Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Limonun asit içeren özelliğinden dolayı limon kabuğu yağı kullanılırken aşırıya kaçmamak önemlidir. Su ya da maden suyu ile ıslatılmış pamuğa iki-üç damla limon kabuğu yağı damlatılır. Kullanım amacı cildin sıkılaşması ve gözeneklerin temizlenmesi ise yüze masaj yapar gibi uygulanır. Pamuğu dairesel hareketlerle fazla bastırmadan cilt üzerinde gezdirmek yeterli olacaktır. Eğer sivilcelerden kurtulmak için limon kabuğu yağı kullanılacaksa sivilcenin üzerine hafifçe gezdirmek ve çok bastırmamak gereklidir.

Sonraki Tarif
Önceki Tarif
Kategoriler: Pratik Bilgiler

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*