Önceden Soyulmuş Fazla Sarımsak Nasıl Bozulmadan Saklanır 

0 Paylaşımlar

Sarımsak insan vücudu için gerekli olan besin öğelerini içinde barındıran antioksidan özellikli bir gıdadır. Birçok hastalığı tedavisinde tercih edilen sarımsak yemekler de tat verme açısından oldukça lezzetli bir besin kaynağıdır. Sarımsağı kokusundan dolayı birçok insan tercih etmez fakat sağlık için mutlaka tüketilmesi gereken besin değeri yüksek bir gıdadır. Eviniz de soyduğunuz sarımsağın bozulmaması için yapmanız gereken birkaç yöntem bulunmaktadır. Hem sos olarak tüketebilir hem de normal bir şekilde sarımsağı bozulmadan saklayabilirsiniz.

Fazla olan sarımsaklarınızı klasik bir yöntem ile zeytinyağına batırıp bir cam kavanozda saklayabilirsiniz. En pratik yöntemlerden biri olan bu sarımsağı saklama yöntemi hemen her evde yapılmaktadır. Buzdolabında hazırladığınız bu sarımsağı saklayabilirsiniz. Dilerseniz zeytinyağını kullanmadan da cam bir kavanoz içerisinde hava almasını engelleyerek bozulmadan muhafaza edebilirsiniz. Eviniz de dondurucu var ise yine aynı şekilde sarımsakları soyarak buzdolabı poşetine koyup saklayabilirsiniz. Sarımsağı bozulmadan saklama koşullarının bir diğeri de saplı olarak satın aldığınız sarımsağı asarak saklamanızdır. En çok tercih edilen yöntemden biridir. Asarak sakladığınız sarımsağın saplı olmasına dikkat etmelisiniz. Tabi ki bu saklama koşulu soymadan kullanacağı zaman sarımsağı soymak isteyenler içindir.

Sarımsağı önceden soyarak saklamak isteyen ilk önce önerdiğimiz saklama koşullarında ki gibi uygulayabilirler. Bu sayede sarımsağınızı daha uzun süre ve soyulmuş olarak tüketebilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Yorum yapın