Sir Ağda Sonrası Kararma Olur mu?

Sir Ağda Sonrası Kararma Olur mu?

0 Paylaşımlar

Hemen her kadının kullandığı sir ağda aslında tamamen doğal bir ağdadır. Çam ağaçlarından toplanan reçineler vücuda uygun şekilde işlemden geçerek sir ağdaya dönüşür. Sir ağda kadınlar için kişisel temizlikte ilk sıralardadır. Bazı kadınlar jilet ya da farklı ürünler kullanarak vücutlarına daha kalıcı sorunların oluşmasına sebep olabilmektedir.

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden en sağlıklı yolu olan sir ağda aslında dikkatli ve bilerek uygulandığında kararmalara sebep olmaz. Tabi ki burada kullanılan ürün kalitesini de düşünmek gerekir. Sir ağda tek başına kararma yaptı şeklinde olan inanışlar tamamen yanlış ve henüz kanıtlanmamış bir tanıdır. Sir ağda normal de doğru uygulandığında ve sir ağda sonrası dikkat edilecek konulara dikkat edildiğinde kararma yapmaz. Doğal bir maddenin cilde zarar vermesi tamamen yanlıştır.

Peki sir ağda kararma yapıyor söylemleri nasıl oluştu şeklinde sorularınız olabilir. Sir ağda öncesin de cildin temiz olması gerekiyor. Herhangi bir kalıntı ciltte var ise ağda sonrasında açılan gözenekler bu kalıntılarla dolarak lekelenme ve kararma yapabilir. Bu yüzden cildin tamamen makyaj, deodorant, krem gibi kalıntılardan temizlenmiş olması gerekiyor. Bunun dışında cildiniz temizken sir ağda uygulaması yaptınız ve kararma oldu şeklinde şikayetleriniz başladıysa; öncelikle sir ağda sonrası güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Güneş normalde de cildinizi koruyucunuz olmadan lekelenme yapar.

Sir ağda sonrası açık gözeneklerden dolayı da lekelenme yapabilir. Sir ağda sonrası duş alınmaması gerekir . Suda ki bakteriler gözeneklerden içeri girerek sivilcelenme yapabilir. Bu da cildinizin lekelenme ve kararmasına sebep olur. Deodorant ve parfüm sir ağda sonrası kullanılmaz. Açık olan gözeneklerinizin asla kapanmaması gerekmektedir. Havuz, deniz, sauna gibi aktivitelerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca en büyük düşmanımız ter. Özellikle yaz ayları sir ağda sonrası terleme olduğunda tamamen lekelenme yapar.

Gördüğünüz gibi sir ağda aslında tek başına kararma yapabilecek bir şey değildir. Ağda önce ve sonrası dikkat edilmesi gerekenlere en hassas bir şekilde dikkat ettiğiniz de bu gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Kullandığınız ürünün kalitesini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

0 Paylaşımlar

Yorum yapın