Cevizli Un Helvası Tarifi

Paylaştı
Yayınlandı
Cevizli Un Helvası Tarifi

Bu geleneksel tatlılarımızdan olan pekmezli cevizli un helvası tarifi en kolay ve lezzetli helva tariflerinden biridir. Sütsüz ve kuru olan bu helva tarifi 15 dakika içinde kolayca hazırlanmaktadır.

Kuru Cevizli Un Helvası Tarifi Malzemeleri

Pekmezli Cevizli Un Helvası Nasıl Yapılır Tarifi

  1. Bir tencerede su ve pekmez koyun kaynama noktasına getirin. Bu arada, tereyağı ayrı bir tencerede düşük sıcaklıkta eritin. Un içerisine karıştırın ve hamur tencerenin kenarlarından çekilinceye kadar, ara sıra birkaç dakika karıştırarak pişirin.
  2. Pekmez karışımını una dökün, karıştırarak bir top oluşturun. Doğranmış cevizleri üzerine boşaltın ve karıştırın. Kaşıkla mumlu kağıt üzerine bırakın ve servis yapmadan önce tamamen soğumasını bekleyin. Hava geçirmez bir kapta saklayın.

Böylece kuru cevizli un helvası tarifi sonuna geldik. Son derece kolay ve lezzetli olan bu tatlıdan sonra diğer tatlı tariflerimize de göz atabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*