Haydari Nasıl Yapılır Tarifi

Paylaştı
Yayınlandı
Haydari Nasıl Yapılır Tarifi

Kolay haydari nasıl yapılır bu yazımızda sizler için tarifi detaylı bir şekilde anlattık. Biz tarifimizde süzme yoğurt kullanmak yerine yoğurdumuzu kendimiz hazırladık fakat isteyenler hazır süzme yoğurt kullanabilir. Ben ekşi tadını sevmediğimden dolayı normal yoğurttan süzme yoğurt elde ettim ve tarifimi bu şekilde uyguladım.

Evde Haydari Yapımı Malzemeleri

Evde Kolay Haydari Nasıl Yapılır Tarifi

  1. Bir tülbenti iki kat olacak şekilde katlayarak orta büyüklükteki bir kap üzerine yerleştirin ve sıkıştırın. Yoğurdu üzerine boşaltarak üstünü kapatın. Yoğurdun süzülmesi için yaklaşık 8 saat beklemeniz gerekmektedir.
  2. Eğer hazır süzme yoğurt kullanıyorsanız bir önceki işlemi geçebilirsiniz. Süzme yoğurtlar genellikle ekşi olmaktadır bu nedenle damak tadınıza göre tercihinizi kendiniz yapabilirsiniz.
  3. Süzülmüş yoğurt bir karıştırma kabına alın. Sarımsakları  tuz ile ince bir macun haline getirin; Yoğurt içine sarımsaklı karışımı atarak karıştırın. Dereotu, maydanozu ve krem ​​peyniri, yoğurt ve sarımsak karışımına ekleyerek karıştırın. Bir tabak üzerine serin ve nane yaprakları ile servis yapın.

Naneli meze haydari nasıl yapılır öğrendiğinize göre özel sofralarda mutlaka denemelisiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*