Yelpaze Peçete Katlama

yelpaze peçete katlama

Yelpaze Peçete Katlama Modelleri

Zarif ve dekoratif bir model olan yelpaze peçete katlama modelleri klasik bir peçete katlama tekniğidir. En çok kullanılan kumaş peçete katlama şekilleri içinden biridir. Her servis yanında son derece şık durmak ile beraber yapılışı son derece kolaydır.

  1. Peçeteyi ön yüzü alta bakacak şekilde düz bir zemin üzerine yerleştirin.

yelpaze peçete katlama 1

2. Peçeyi yarıya kadar katlayın ve açık ucun size doğru olacak şekilde çevirin.

yelpaze peçete katlama 2

3. Peçeteyi dar uçtan başlayan bir akordeon gibi katlayın. Ayakta duran yelpazeyi desteklemek için bir ucunda 5-6 santim  katlanmamış alan bırakın.

yelpaze peçete katlama 3

4. Peçeteyi, dış kısımdaki akordeon katlarının tam ortasından ikiye katlayın.

yelpaze peçete katlama 4

5. Açık uçta karşılaştıkları açılmış köşeleri kavrayın ve köşegen biçimde katlayın, onları akordeon katları altına koyun.

yelpaze peçete katlama 5

6. Açın ve masa üzerine yerleştirin. Güzel bir akşam yemeği için güzel bir yelpaze.

Böylece yelpaze peçete katlama yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Özel günlerde servis öncesi masa düzeni için bu şık tekniği denemelisiniz. Değişik peçete katlama şekilleri ve örnekleri ana kategorimizde bulunmaktadır. Yazılarımızda genellikle bez ve kumaş peçete örnekleri açıklanmaktadır. Siz bu teknikleri kağıt içinde uygulayabilirsiniz. Bütün yazılarımızda yelpaze peçete katlama teknikleri şekiller resimli örnekler ile anlatılmıştır. Sizde bu bu yöntemleri deneyerek en farklı ve şık masaya sahip olabilirsiniz.

Sonraki Tarif
Önceki Tarif
Kategoriler: Pratik Bilgiler

1 Yorum

  1. FirstAutumn Dedi Kasım 24, 2017 Cevapla

    Özel ve güzel sofraların olmazsa olmazı şeklinde peçetedir

Bir Cevap Yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir bilgi verilmeden veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile doldurulur *

*
*